Previous
Next
7

ΝEM 🏀 SCHOOL NEWS

Μία νίκη και δύο ήττες ο απολογισμός αυτής της αγωνιστικής για τους μαθητές του Σχολείου μας. Ούτε αυτήν την εβδομάδα διεξήχθη αγώνας του Παιδικού τμήματος, λόγω Cοvid, το οποίο επλήγη ακόμα περισσότερο, από τον σοβαρό τραυματισμό του μαθητή μας, Κωνσταντίνου Μπεθάνη.

ΕΦΗΒΙΚΟ

ΑΛΙΜΟΣ – ΝΕΜ 77-35

Είναι ένα ματς, όπου το σκορ τα λέει όλα. Οι έφηβοι της 🔥 μας δεν «μπήκαν» ποτέ στο πνεύμα του αγώνα και βρέθηκαν από πολύ νωρίς σε δεινή θέση. Δικαιολογίες θα μπορούσαμε να ψάξουμε εύκολα, όμως η φιλοσοφία του οργανισμού μας δεν μας το επιτρέπει. Πιστεύουμε ακράδαντα πως με σκληρή δουλεία και συνέπεια, τα ίδια παιδιά (καθώς μιλάμε για το -μακράν- νεανικότερο σύνολο της κατηγορίας) θα μας δικαιώσουν. Στα θετικά, η συμμετοχή των 6 παίδων που συμπλήρωσαν την αποστολή, αλλά και του Δημήτρη Γκιούλη, ο οποίος, αν και γεννημένος το 2007, έπαιξε για περίπου 30’ στο ματς. Πολλά συγχαρητήρια στη διοίκηση, τον προπονητή και τους φιλάθλους του Αλίμου, για μια από τις καλύτερες φιλοξενίες που έχουμε βιώσει. Επόμενο και πολύ σημαντικό ματς για το Εφηβικό μας, εκτός έδρας με τον Πορφύρα, στις 19-2 στις 21:30.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΝΕΜ 59-42.
Παρά την καλή εμφάνιση που έκαναν οι Παμπαίδες της 🔥 μας στο τέλος δεν τα κατάφεραν. Το 1ο δεκάλεπτο άρχισε ιδανικά με την ομάδα μας να προηγείται με 6 πόντους. Παρόλα αυτά, στο 2ο δεκάλεπτο τα λάθη στην άμυνα οδήγησαν το σκορ στο 27-17 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά μειώθηκε στους 4, αλλά τελικά ο Πανελευσινιακός με πιεστική άμυνα οδήγησε την ομάδα μας σε βιαστικές ή λανθασμένες επιλογές. Το τελικό σκορ ήταν 59-42 υπέρ της ομάδας της Ελευσίνας. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, τον coach Μπούρη και φιλικό σωματείο του Πανελευσινιακού για τη νίκη. Επόμενος αγώνας του συγκροτήματός μας την Κυριακή 13-2 στη NEM BC ARENA στις 12:00

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ
ΝΕΜ-ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 60-37
Μεστό παιχνίδι από τα παιδιά της 🔥 μας , παρά το νεαρό της ηλικίας τους. Το σημαντικότερο, είναι πως χρησιμοποιήθηκαν 14 αθλητές με χρόνο συμμετοχής τουλάχιστον ένα δεκάλεπτο. Το αποτέλεσμα είναι δευτερεύον στη συγκεκριμένη ηλικία. Προέχει η συμμετοχή και η βελτίωση των αθλητών μας! Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και τον coach Υφαντή, καθώς και στο γειτονικό σωματείο της Μάνδρας. Επόμενος αγώνας για το Μίνι, την Κυριακή 13-2 στις 13:00, εκτός έδρας με τη ΧΑΝ Νικαίας.