Previous
Next
4

ΝEM 🏀 SCHOOL NEWS

Μια νίκη και μια ήττα ο απολογισμός της εβδομάδας για το Σχολείο μας, καθώς δεν διεξήχθη ο αγώνας του Παιδικού μας Τμήματος λόγω κρουσμάτων COVID. Ευχόμαστε περαστικά σε όλους τους μαθητές μας και γρήγορη επάνοδο στους αγωνιστικούς χώρους!

Παμπαίδες

ΝΕΜ-Φιλία Περάματος 61-47

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Παμπαίδες μας απέναντι στην ομάδα της Φιλίας. Η καλή άμυνα και οι σωστές επιθετικές επιλογές οδήγησαν τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 32-14 υπέρ της 🔥 μας. Στο 3ο δεκάλεπτο, η ομάδας μας πραγματοποίησε νωχελικό ξεκίνημα, το οποίο είχε ως αποτέλεσμα να μειωθεί η διαφορά στους 4 πόντους. Με αντεπίθεση όμως διάρκειας η διαφορά ανέβηκε στους 14 με τελικό σκορ το 61-47, που δεν έχει ιδιαίτερη σημασία από την στιγμή που όλα τα παιδιά αγωνίστηκαν και χάρηκαν το παιχνίδι. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και των δύο ομάδων και στον coach Μπούρη για την διαχείριση. Επόμενος αγώνας την 5/2/2022 στην Ελευσίνα με τον φίλο Πανελευσινιακό.

Πρωτάθλημα Μίνι

Αμφιάλη-ΝΕΜ 50-32

Ήττα για την ομάδα των Μίνι Αγοριών μας από την αντίστοιχη της Αμφιάλης. Χρησιμοποιήθηκαν όλοι οι διαθέσιμοι αθλητές και των δύο ομάδων, που είναι και το πιο σημαντικό στη συγκεκριμένη ηλικία. Στα 3 πρώτα δεκάλεπτα η ομάδα μας παρουσιάστηκε ανταγωνιστική με καλές συνεργασίες, εύκολα καλάθια και καλή άμυνα και ήταν κοντά στο σκορ, όμως στο 4ο δεκάλεπτο το σκορ ξέφυγε με αποτέλεσμα η διαφορά να «ανοίξει». Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και των δύο ομάδων και στον coach Υφαντή για την διαχείριση. Επόμενος αγώνας για τη 🔥μας στις 6/2/2022 στη NEM BC ARENA με αντίπαλη την γειτονική ομάδα του Μανδραϊκού.