Next
244998603_961461244408384_6008423179651761743_n

NEM 🏀 SCHOOL NEWS

Παιδικό:

2/2 για τους Παίδες μας που πέρασαν & από τη Ν. Πέραμο επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 52-55.

Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ-ΝΕΜ 52-55. Έπειτα από ένα πολύ καλό παιχνίδι το Παιδικό Τμήμα μας νίκησε το αντίστοιχο της Ν.ΠΕΡΑΜΟΥ και έκανε το 2/2. Στο 1ο 10λεπτο παίζοντας καλή άμυνα η διαφορά ήταν στους 9 πόντους αλλά στο 2ο 10λεπτο η Ν.ΠΕΡΑΜΟΣ με συνεχόμενα 3ποντα και κακές επιλογές δικές μας στην επίθεση συν την κακή άμυνα και τις άστοχες βολές κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με 35-31. Στο 2ο ημίχρονο αν και οι άστοχες βολές συνεχίστηκαν (15 συνολικά) παίξαμε εξαιρετική άμυνα, δεχόμενοι συνολικά μόνο 17 πόντους & φτάσαμε στη νίκη με 52-55. Συγχαρητήρια και στα 12 παιδιά που αγωνίστηκαν καθώς & στον coach Μπούρη για την εξαιρετική διαχείριση.