Previous
Next
εικόνα_Viber_2021-10-02_20-54-35-508

NEM 🏀 SCHOOL NEWS ΠΑΙΔΙΚΟ ΝΕΜ- ΦΑΡΟΣ 45-38

Μετά από απουσία ενάμιση σχεδόν χρόνου, λόγω κορονοϊού, αγωνιστικό τμήμα του ΝΕΜ BASKETBALL SCHOOL ξανά πάτησε παρκέ με το ΠΑΙΔΙΚΟ μας τμήμα να είναι αυτό που αγωνίστηκε & μάλιστα κέρδισε την αξιόμαχη ομάδα του ΦΑΡΟΥ σε ένα πολύ σκληρό & ανταγωνιστικό παιχνίδι. Η ομάδα της ΝΕΜ ξεκίνησε ιδανικά στο 1ο 10λεπτο παίζοντας πολύ καλά στην άμυνα και με σωστές επιλογές στην επίθεση. Στο 2ο όμως 10λεπτο η ομάδα του ΦΑΡΟΥ πίεσε περισσότερο με αποτέλεσμα να γίνουν αρκετά λάθη από τους παίδες μας & σε συνδυασμό με τις πολλές άστοχες βολές & τα άσχημα τελειώματα στην επίθεση, έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη στο σκορ με 20-22. Στο 2ο ημίχρονο η ροή του αγώνα άλλαξε, οι παίδες μας έπαιξαν καλύτερα σε άμυνα & επίθεση & διαφύλαξαν ένα προβάδισμα 5-6 πόντων έως το τέλος που μας οδήγησε στην 1η νίκη. Συγχαρητήρια και στα 12 παιδιά που έπαιξαν & στον κόουτς Μπούρη για την καλή διαχείριση τους.