Previous
Next
εικόνα_Viber_2022-02-28_15-51-51-342

ΝEM 🏀 SCHOOL NEWS

Δύο νίκες και δύο ήττες ο απολογισμός αυτή της εβδομάδας για τα αγωνιστικά τμήματα του ΝEM 🏀 SCHOOL. Παίδες και παμπαίδες επικράτησαν στους αγώνες τους, ενώ οι έφηβοι δεν τα κατάφεραν απέναντι στη Βάρη. Όσον αφορά τα μίνι, έδειξαν εξαιρετική εικόνα και η τελική έκβαση του αγώνα είναι το τελευταίο που μας ενδιαφέρει. Το σημαντικότερο νέο όμως κι αυτήν τη φορά είναι ο σοβαρός τραυματισμός του Δημήτρη Σταμπόλα.

ΜΙΝΙ
ΝΕΜ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ

Η ομάδα των Μίνι αγοριών μας αντιμετώπιζε την αντίστοιχη του Πανελευσινιακού σε ένα ματς που ξεχείλιζε από ποιότητα αναλογικά με την ηλικία των αθλητών. Ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες, και παρότι δεν τα καταφέραμε, το αποτέλεσμα για εμάς έρχεται τελευταίο, καθώς η εικόνα των μαθητών μας εντός κι εκτός παρκέ μας κάνουν και νιώθουμε μόνο περηφάνεια. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον coach Υφαντή. Επόμενος αγώνας για το τμήμα των Μίνι είναι εκτός, στις 12/3 , με αντίπαλο τη Φιλία στο Πέραμα.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ
ΝΕΜ-ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ 59-42

Νίκη για την ομάδα των Παμπαίδων απέναντι στην ομάδα της Ν. Περάμου. Οι πολύ καλές επιθετικές επιλογές, κυρίως στο 1ο δεκάλεπτο, έφεραν την ομάδα μας από νωρίς σε θέση οδηγού, την οποία διατήρησε μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου (20-15). Στο 2ο ημίχρονο οι μαθητές της🔥μας ανέβαζαν συνεχώς την απόδοσή τους με αποκορύφωση το 4ο δεκάλεπτο, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ σε 59-42 υπέρ τους. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον coach Μπούρη. Επόμενος αγώνας για τους Παμπαίδες μας εκτός, στις 12/3, στον Ασπρόπυργο με αντίπαλο την τοπική Θρία.

ΕΦΗΒΟΙ
ΒΑΡΗ-ΝΕΜ 78-43

Δεν τα κατάφεραν οι έφηβοι μας απέναντι στην ανώτερη ομάδα της Βάρης. Από την αρχή του αγώνα ήμασταν άστοχοι στην επίθεση και πραγματοποιήσαμε πολλά αμυντικά λάθη, με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει με σκορ 37-17. Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκαν τα λάθη και οι κακές επιλογές στην επίθεση, με το 78-43 να είναι το τελικό σκορ. Συγχαρητήρια στα παιδιά και τον coach Μπούρη για την προσπάθεια. Επόμενος αγώνας για τη 🔥μας, στις 6/3 εκτός έδρας, με τον Πορφύρα.

ΠΑΙΔΕΣ
ΝΕΜ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΉ 68-46

Ακόμα μια νίκη για το Παιδικό απέναντι στην ομάδα της Προοδευτικής. Στο πρώτο ημίχρονο η 🔥μας δεν ξεκίνησε καλά, με τους αθλητές μας να κάνουν λάθος επιλογές σε άμυνα και επίθεση, παρόλα αυτά το σκορ του ημιχρόνου ήταν 29-25. Στο δεύτερο ημίχρονο οι μαθητές μας ανέβασαν κατακόρυφα την πίεση στην άμυνα, κι έχοντας σωστές επιλογές στην επίθεση ανέβασαν την διαφορά πάνω από τους 15 πόντους, με αποτέλεσμα ο αγώνας να λήξει 68-46. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τον coach Μπούρη. Επόμενος αγώνας για τους Παίδες μας, εντός, στις 5/3 με την Αιξωνή Γλυφάδας στις 17:30.

Τα πολύ καλά αποτελέσματα του παιδικού μας τμήματος ήρθε να επισκιάσει η είδηση του σοβαρού τραυματισμού του Δημήτρη Σταμπόλα. Ο Δημήτρης υπέστη ρήξη χιαστού κατά τη διάρκεια του προηγούμενου αγώνα των παίδων, θα υποβληθεί σε επέμβαση στο γόνατο τις επόμενες ημέρες και θα χάσει κι αυτός το υπόλοιπο της σεζόν. Δημήτρη, όλοι στην οικογένεια της ΝΕΜ είμαστε δίπλα σου σε ό,τι χρειαστείς, σου ευχόμαστε να βγεις δυνατότερος από αυτήν την περιπέτεια και να συνεχίσεις κάνεις αυτό που αγαπάς. Σιδερένιος και ταχεία ανάρρωση!