Previous
Next
εικόνα_Viber_2022-10-07_21-14-31-076

Γ΄ΕΣΚΑΝΑ: FLAME B.C. – Aπρόβλεπτοι 68-55

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η FLAME B.C. στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΝΑ.

Η ομάδα του Τάκη Υφαντή που βασίζεται σε νεαρά παιδιά, πήρε τη νίκη απέναντι στους Απρόβλεπτους με 68-55.

Η FLAME B.C. μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο να φτιάξει μια μικρή διαφορά.

Στο 3ο δεκάλεπτο παίζοντας εξαιρετικό μπάσκετ η FLAME B.C. ανέβασε την διαφορά ακόμα και στους 10 πόντους όμως η φιλοξενούμενη ομάδα αντέδρασε και μείωσε πριν ολοκληρωθεί το δεκάλεπτο.

Στο 4ο δεκάλεπτο η πίεση στην άμυνα και ο γρήγορος ρυθμός που επέβαλε η FLAME B.C. δεν άφησαν πολλά περιθώρια αντίδρασης στους Απρόβλεπτους.

Ο coach της ομάδας, Τάκης Υφαντής ήταν ικανοποιημένος από την νίκη και αναγνωρίσε ότι τα νεαρά παιδιά που έχει στο ρόστερ του, μπορούν να εξελιχθούν μέσα από την συμμετοχή τους στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΝΑ:

«Είμαι ικανοποιημένος από τη νίκη, καταφέραμε να μπούμε με το δεξί στις υποχρεώσεις μας.

Ευχαριστώ τους φίλους της ομάδα που για ακόμα μια φορά μας στήριξαν και έδειξαν την αγάπη τους για αυτό το νέο εγχείρημα.

Τα παιδιά δουλεύουν πάνω σε ένα πλάνο που έχει θέσει ο οργανισμός και θεωρώ ότι η προσπάθεια που γίνεται είναι σημαντική για την εξέλιξη τους».